Scroll Top
Instagram Reklam Ajansı Ne Yapar?
instagram

Instagram Reklam Ajansı Ne Yapar?

Instagram reklam ajansı kurumuzun hedef kitlesine uygun yayın ve reklam modelleri geliştirerek hedef kitlenize ulaşmanızı sağlar, instagram reklamları ile görünür olurken kitlenizin dikkatini çekecek paylaşımlar yapabilir.

Instagram Reklamları

6 Ekim’de 9 yaşına girecek olan Instagram, piyasaya sürüldüğü 2010 yılından beri tüm dünyada fırtına gibi esmeye devam ediyor. Instagrama olan ilgi çığ gibi büyürken milyonlarca firma veya şahıs ürünlerini burada tanıtıyor ve satış yapıyor. Sizin ürünleriniz ve markanız, tüm dünyada milyonlarca insanın saatlerce vakit geçirdiği sosyal medyanın en büyük platformu olan Instagram’da neden olmasın?

Instagramın istatikleri nelerdir?

 • Instagram, 800 milyondan fazla aktif aylık kullanıcıya sahiptir.
 • Yetişkinlerin %60’ı Instagramı aktif olarak kullanıyor.
 • 25 milyon iş profili barındırmaktadır.
 • Instagram kullanıcılarının% 50’si en az bir işletmeyi takip ediyor ve % 60’ı platformdan bir ürün veya hizmet alıyor.

Instagram’ın artık sadece kişisel kullanım için olmadığı açıktır. Artık markaların yeni yetenekler edinmelerini, ürünlerini sergilemelerini ve izleyicilere ilham vermelerini sağlayan küresel bir platform.

Platformun aktif kullanıcılarının yarısından fazlası siteyi her gün ziyaret ediyor ve % 35’i günde birkaç kez kontrol ettiğini söylüyor. 

Instagram, marka bilinirliğini artırmanıza ve ürünleri tanıtmanıza yardımcı olabilir. Instagram kullanıcılarının % 70’i platformda bir marka aramak için zaman harcadığını belirtiyor. Instagram, markanızı ve ürünlerinizi müşterilerinize, samimi ve otantik bir şekilde tanıtmanıza olanak tanır.   

Instagrama Reklam Vermek

Kullanıcılar Instagram’da önemsedikleri şeyleri keşfetmek ve ilham almak için vakit geçiriyor. Markalar ise ürün ve hizmetlerini kullanıcılar ile buluşturmak ve onlara bir hizmet deneyimi yaşatmak için profesyonel olarak Instagram’da yer alıyor.

Instagram reklamları facebook reklam yöneticisine bağlıdır. Instagram ana akış ve hikâye alanlarında ücret karşılığında belirli bir hedef kitleye markanızın ürün ve hizmetlerini pazarlayabileceğiniz reklam alanıdır. Instagram reklamlarını, markanızı buluşturmak istediğiniz hedef kitleyi seçerek verebiliyorsunuz. Yaş, cinsiyet, konum, ilgi alanları, davranışlar gibi hedeflemeler yapabilirsiniz.

Instagram Stories Reklamları

Instagram hikâye alanında en fazla 15 saniye uzunluğunda video veya fotoğraf olarak reklam çıkabilirsiniz. Reklamlarınızı facebook reklam yöneticisini kullanarak çıkabilirsiniz. Instagram stories reklamları kullanıcılara tam ekran deneyimi sunmaktadır. Hikâyelerdeki reklamlar hedefleme, erişim ve ölçüm özelliklerinin kullanılmasına olanak sağlayarak erişilmek istenilen kullanıcılara kişisel alaka düzeyi yüksek reklamlar yayınlanmasını sağlar.

Instagram Reklam Ajansı Nedir? Neler Yapar?

 • Farkındalığın Artırılması
 • Düşünceyi Oluşturma
 • Etkileşim Kazanma
 • Dışarıdaki en etkileyici olanların
 • Tıklama ve yorum çeken güzel                         
 • Satın alımlar için web dikkatini yakalayın.
 • İçeriklerle kitlenizi geliştirin.
 • Sitenize veya uygulamanıza tüketiciler gönderin.

Strateji oluşturmadan kampanya analizine kadar farkındalığı arttırmak, düşünceyi oluşturmak veya etkileşim kazanmak aşamalarıyla bir Instagram reklam ajansı, Instagram seçim hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Instagram Reklam Ajanslarının Verdiği Hizmetler

Analytics: Her kampanyanın nerede doğru veya yanlış gittiğini belirleyen ve sonuçta stratejinizi geliştiren öngörüleri elde etmek için veri izleme araçlarıyla çalışılmasıdır.

Kitle Tanımlama: Instagram’ın güçlü hedefleme yeteneklerini nasıl en iyi şekilde kullanacağınızı belirleyerek izleyicilerinizi tanımlama ve değerlendirmeyi içerir.

Strateji: Özellikle markanızın hedeflerine uygun, etkili bir Instagram pazarlama stratejisi oluşturulmasını ve uygulanmasını içermektedir.

İzleme: Sırasıyla açılan ve yanıt veren fırsatları veya sorunları tanıyarak, Instagram sayfanızı ve kampanyalarınızı izleyip takipçilerden gelen mesajların yanıtlanmasını içerir.

Ücretli Reklamlar: Ücretli reklamlar, Instagram’a erişilebilirlik ve etkileşim kazanmanızı sağlar. 

 İçerik Oluşturma: Sanatsal Instagram estetiğine tam olarak uyan düzenli yazılar düzenlenmesini, gerçek takipçileri çeken bir sayfa oluşturmanıza da yardımcı olmayı içerir.

bir yorum bırakın